ליצירת קשר

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  עורך דין תאונות דרכים

  עו"ד תאונות דרכים

  לא נעים להיות מעורב בתאונת דרכים, ודאי תאונת דרכים שחלילה נפגעתם בה או פגעתם באחרים. בסקירה זו לא נעסוק בכל ההיבטים הטראומתיים הקשורים לתאונת דרכים ולנזק הפיזיולוגי או הפסיכולוגי שהיא גורמת למי שהיה מעורב בה אלא נתמקד בפן המשפטי. תאונת דרכים שהסתיימה בתוצאות קשות (פציעה או חלילה מוות של המעורבים בה) גוררת חקירת משטרה שבסיומה, לעיתים, יוגש כתב אישום כנגד חלק מהמעורבים.

  כל תאונה היא מקרה פרטי

  חשוב לזכור ש’תאונת הדרכים’ אינה העברה עצמה, אלא אחת מתוצאותיה. לכן, קשה לכמת מראש את התוצאה המשפטית. חשיבות מכרעת יש לחקירת התאונה שמתנהלת בעקבות התאונה. אם נמצא שהתאונה נגרמה עקב עבירת תנועה (אי ציות לרמזור או תמרור, חציה של קו הפרדה, נהיגה בשכרות, עקיפה מסוכנות מימין, נסיעה נגד כיוון התנועה וכו’) תוטל עליו אחריות משפטית והוא צפוי לעמוד לדין. זה המקום לציין שבמידה ובתאונה יש נפגעים או חלילה הרוגים סעיף האישום לא יהיה עבירת התנועה עצמה אלא ישקף את הנזק שגרמה. למשל, במידה ועקב אי ציות לתמרור עצור, רכב פרץ לצומת בלי לתת זכות קדימה, פגע חזיתית ברכב אחר ומעצמת הפגיעה הנהג הנפגע נהרג – כתב האישום יהיה גרימת מוות ברשלנות או אפילו הריגה (אם הנהג ביצע מספר עבירות במהלך שהוביל לתאונה ונהג תחת השפעה). תמיד עדיף להימנע מתאונות, אך אם כבר הייתם מעורבים בתאונת דרכים קשה, יש כמה דברים שחשוב לעשות. ראשית להזעיק סיוע רפואי ואת המשטרה ואם מצבכם מאפשר נסו להגיש בעצמכם סיוע ראשוני למי שנפגע.

  לא לעזוב את הזירה

  הטעות הכי גדולה שאפשר לעשות זה לעזוב את הזירה ולנסות לטשטש את העקבות. לא נכביר מילים על המשמעות המוסרית של התנהגות כזו, רק נציין שהתנהלות כזו מוסיפה לכם האשמה ב’פגע וברח’ וכמעט תמיד המשטרה תעלה על עקבות הרכב והנהג שפגעו. בנוסף, גם אם הנהג הפוגע עזב את הזירה עקב בלבול או פניקה מובנים, האקט הזה יכתים ויגדיר את כל ההליך המשפטי והפוך את ההתייחסות לתאונה כאל ‘תאונת פגע וברח’ . לכן, חשוב לחכות למשטרה ולתת בשטח גרסה מלאה, מומלץ כבר בשלב הזה ליצור קשר עם עורך דין שמתמחה בענייני תעבורה, כמו למשל עורך הדין אלעד פאר.

  ליצירת קשר

  השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר
   מידע נוסף בנושא

   עו"ד תאונות דרכים, לצדכם בכל מצב

   תאונה עלולה להתקיים בשל עבירת תנועה של הנהג הפוגע או של הגורם הנפגע. העבירה יכולה להיות חמורה, כגון נהיגה בשכרות או עקיפה תוך חציית קו הפרדה לבן או אי ציות לרמזור את אי מתן זכות קדימה. במידה ואנשים נפגעו בתאונה, המצב מורכב עוד יותר והאישום עלול להגיע לנהיגה רשלנית תוך פגיעה ברשלנות ואף הריגה.

   אם חלילה הייתם מעורבים בתאונה או שזומנתם לחקירת משטרה בעקבות תאונה, זכותכם להיעזר בעורך דין שיעמוד לצדכם בכל מצב. משרד עו"ד אלעד פאר בעל ניסיון רב בייצוג נהגים ומעורבים בתאונות, בכל המקצועיות המתבקשת.

   זקוקים לעו"ד תאונות דרכים?

   תאונת דרכים כשלעצמה איננה עבורה מעצם מהותה. אדם יכול להיות מעורב בתאונת דרכים שנוצרה בשל כשל טכני ברכב או בשל נסיבות חיצוניות שלא היו קשורות בו. לדוגמא, נהג עלול לפגוע בנהג אחר, כאשר האחרון התפרץ לצומת תוך אי ציות לרמזור או לתמרור עצור. תמיד, יהיה צורך לברר לעומק את נסיבות התאונה אך כמובן גם תוצאותיה הן החשובות. התוצאות בשילוב הנסיבות הן יקבעו את סוג האישום ולעיתים את קביעת האשמה ואת גזר הדין. תפקידו של עורך הדין לייצג נאמנה את הלקוח, אך חשוב להבין שגם להתנהגות הנהג בסמוך לתאונה יש השפעה ניכרת. לדוגמא, נהג שנותר בזירה וניסה לסייע לנפגע פעל בצורה מוסרית אך גם ברוח החוק. נהג שנמלט, אפילו אם אין הוא אשם בנסיבות התאונה, הדבר מטיל צל ומקשה מאוחר יותר על הייצוג המשפטי.

   עו"ד תאונות דרכים מומלץ

   מעורבות בתאונת דרכים עלולה להפך לחוויה קשה ביותר. במיוחד, הדבר נכון כאשר מדובר בתאונה עם נפגעים. עו"ד תאונות דרכים מדגיש כי בכל מקרה של תאונה, במידה ומישהו נפגע, אין לעזוב את הזירה לפני הגעת המשטרה. במידה ונוהגים בצורה כזאת, הדבר מגדיר את האירוע כ"תאונת פגע וברח". אם חלילה הייתם מעורבים בתאונה בעלת תוצאות לא טובות, מומלץ להיוועץ בעורך דין. זוהי זכותו של כל מעורב ואי שימוש בזכות זאת עלול להקשות על הנאשם שכן הוא עלול לעמוד בפני אישום פלילי.

   כך תזהו עורך דין תאונות דרכים מומלץ

   זה לא עניין של מה בכך, להיות מעורב בתאונה. במיוחד הדבר קשה ולפעמים אף מייסר, כאשר בתאונה היו נפגעים או שתוצאותיה היו חמורות אף יותר מזה. עם כל הקושי שבדבר, תוכלו להיעזר בנקודות הבאות למציאות עורך הדין המומלץ בנושא זה:

   1. התמחות בדיני תעבורה – שימו לב שלא כל עורך דין באשר הוא בקיא בתחום הרחב של דיני תעבורה. בחרו עורך דין שבקיא ומנוסה בכל הנושאים הרלוונטיים כגון נהיגה בשכרות, פסילת רישיון, מעורבות בתאונות עם נפגעים וכדומה.
   2. ניסיון בייצוג בבית משפט – ידיעת החוק התיאורטית איננה מספיקה כאשר מדובר בייצוג של מעורבים בתאונה. בית משפט לתעבורה עלול לקבוע כי נאשם עבר עבירה פלילית ולכן, חיוני שעורך הדין יהיה מומחה בליטיגציה. כלומר, מומחה בהצגת טיעונים מול שופטים בבית המשפט.
   3. ליווי וייעוץ לפני חקירה – עוד לפני שהדברים מתבררים בבית המשפט, לאחר תאונה סביר שתזומנו למשטרה. כמו בכל עבירה, זכותכם לקבל ייעוץ משפטי בשלב זה. שימו לב שייעוץ לפני החקירה עשוי להשפיע רבות על יציבות הטיעונים שלכם בשלב המשפט. כל דבר שנאמר בפני שוטר, אפילו אם הוא נראה טפל ושולי, עשוי להשפיע. עורך דין המנוסה בייעוץ לפני חקירות יוכל לעזור גם בשלב זה.
   4. הצלחה מוכחת – בדקו את הצלחותיו של עורך הדין, בתיקים קודמים שהובאו בפני בית המשפט.
   5. התרשמות אישית – אין תחליף להמלצות של לקוחות ולהתרשמות אישית. עברתם עבירת תנועה קשה או חלילה מעורבים בתאונה? פנו למשרד עו"ד אלעד פאר בהקדם.

   עורך דין תאונות דרכים מומלץ

   אף נהג לא נקלע לתאונת דרכים מרצונו. אולם, בנסיבות מסוימות, נגרמת תאונה בשל נהיגה רשלנית או בשל עבירת תנועה. בין אם הייתם מעורבים בתאונה ואתם חשים אשמה ובין אם ברור לכם שהנסיבות מנקות אתכם מאשמה, לא תרצו לעמוד לבד בבית המשפט לתעבורה אך גם לא תרצו שייצג אתכם עורך דין מהשורה השנייה. עורך דין תאונות דרכים מומלץ יוכל להביא לתוצאות אופטימליות מבחינתכם, בהתאם לנסיבות התאונה ובהתבסס על כושרו המשפטי כליטיגטור.

   מתי להתייעץ עם עורך דין לענייני תאונות דרכים

   הייתם חלילה מעורבים בתאונת דרכים? הדבר החשוב ביותר בשלב הראשון הוא לסייע ככל האפשר לכל מי שהיה במקום ונפגע. ההמלצה הגורפת היא לא לעזוב את הזירה במידה ומישהו נפגע, לפני הגעת שוטר לזירה. הדבר נחשב להפקרה ולתאונה מסוג פגע וברח. לאחר שקיבלתם טיפול רפואי לפי הצורך, כדאי להתייעץ ככל המוקדם עם עורך הדין. למעשה, ייעוץ מסוג זה חשוב ביותר עוד לפני שהתייצבתם לחקירה במשטרה, כפי שצפוי להיות בתאונות עם נפגעים. יעוץ לפני כן חשוב ביותר על מנת שלא תשמטו במו ידיכם או במוצא פיכם, את זכותכם להליך הוגן ולהשגת תוצאה מיטבית עבורכם. אפילו אמירה שנשמעת לכם תמימה בחקירה, עלולה לגרום לכם לנזק משפטי ניכר.

   כאשר עורך דין יקבל את חומרי החקירה ואת מירב הפרטים מבעוד מועד, הייצוג המשפטי בבית המשפט לתעבורה יהיה הדוק ואיכותי יותר. במיוחד כאשר הנסיבות מורכבות או כאשר התוצאות היו קשות, אפילו עורך הטוב ביותר זקוק לזמן על מנת להכיר את החומרים ולהתכונן. לכן, כלל האצבע הטוב ביותר הוא זה – לעורך דין עדיף לפנות במוקם מאשר במאוחר. ברגע הנכון, אפילו ייעוץ טלפוני ראשוני יכול להיות חשוב ביותר. עדיף שנהג, אפילו בזירה עצמה, יפנה לעורך דין וישוחח עימו, ולא חלילה ינטוש את המקום ויברח או ינסה לטשטש עקבות וראיות. את, אתה או מישהו מהיקרים לכם היה מעורב בתאונה? במשרד עו"ד אלעד פאר מחכה לכם אוזן קשבת וגישה מקצועית ואחראית.

   עורך דין לענייני תאונות דרכים

   עורך דין יכול להיות איש מקצוע מעולה, אך לא בהכרח יוכל לעזור לכם בייעוץ משפטי או בייצוג בפני בית המשפט אם הייתם מעורבים חלילה בתאונת דרכים. עורך דין לענייני תאונות דרכים צריך להיות בקיא, מיומן ובעל ידע רחב בתחום התעבורתי. יתכן שהוא עוסק גם בענפי משפט אחרים, אך חיוני כי הוא ישקיע את מירב זמנו ומרצו בתחום המשפטי תעבורתי. תאונות דרכים, בפרט עם נפגעים, עלולות להוביל לאישום פלילי של אחד או יותר מהמעורבים. לכן, עורך הדין צריך להיות בעל ניסיון וידע אף בייצוג בבית המשפט.

   תאונת דרכים עורך דין וליטיגציה

   עורך הדין המתאים יותר מכל לייצוג לקוחות שהיו מעורבים בתאונת דרכים הוא כמובן מומחה לדיני תעבורה ובעל ניסיון עשיר. דרך טובה לזהות עורך דין מיומן ומקצוען היא לוודא כי הוא משמש גם כעורך דין בליטיגציה. פירוש הדבר – הצגת טיעונים בפני שופט והופעה בקביעות בפני בית המשפט לתעבורה. זקוקים לייעוץ לפני חקירה במשטרה או הגנה בבית המשפט? פנו למשרד עו"ד אלעד פאר.

   ייעוץ לפני זימון למשטרה

   הידעתם שעבירות תנועה חמורות עלולות להוביל לאישום פלילי? ולא רק זאת, בעקבות עבירות ותאונות קשות, נאשם עלול להיות מואשם לעיתים בפגיעה בשל קלות דעת, נהיגה רשלנית ואף הריגה. אי לכך, אם זומנתם לחקירה במשטרה בעקבות מעורבות בתאונה, לעולם אין להקל ראש. לכל מילה שתאמרו תהיה השפעה בהליך משפטי שלאחר  מכן. גם ואולי אף בעיקר אם אתם לא זומנתם בעבר למשטרה ואף אם אתם חפים מכל פשע.

   עו"ד תאונות

   מטבע הדברים, לא כל קביעה של שוטר תנועה או קצין משטרה על שעברתם עבירת תנועה ולאחריה תאונה קלה, אכן נכונה. טעויות קורות ופעמים רבות הנסיבות מורכבות. במידה ורצונכם לערער על קנס או על נקודות שקיבלתם בשל עבירה, חשוב להתייעץ עם עורך דין אפילו אם מדובר בתאונה ללא נפגעים.

   האם כל תאונת דרכים מגיעה לבית המשפט

   לא כל תאונת דרכים קלה מסתיימת בבית המשפט. ברירת קנס מאפשרת לנהגים רבים שרוצים להימנע ממשפט, לוותר על כך. ברירת קנס מאפשרת תשלום הקנס כחלופה להתייצבות מול שופט, במקרים מסוימים.

   תאונת דרכים עורך דין

   תאונת דרכים עלולה להתרחש בנסיבות מנסיבות שונות. עובדה שאולי מפתיעה היא שלא תמיד תאונה נגרמת בשל אי ציות לחוק או בשל עבירת תנועה. יחד עם זאת, הרבה תאונות נגמרות בשל עבירת תנועה, לעיתים חמורה. אם חלילה הייתם מעורבים בתאונה, עוד לפני שמתבררת שאלת האשמה או אפילו לפני שזומנתם לחקירה בנושא, חשוב להתייעץ עם עורך הדין המכיר לעומקו את התחום המשפטי של דיני תעבורה. תאונת דרכים עורך דין – כמה עובדות שחשוב לכם לדעת.

   קידום עורכי דין קידום עורכי דין
   נגישות