ליצירת קשר

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  תאונת דרכים

  לא נעים להיות מעורב בתאונת דרכים, ודאי תאונת דרכים שחלילה נפגעתם בה או פגעתם באחרים. בסקירה זו לא נעסוק בכל ההיבטים הטראומתיים הקשורים לתאונת דרכים ולנזק הפיזיולוגי או הפסיכולוגי שהיא גורמת למי שהיה מעורב בה אלא נתמקד בפן המשפטי. תאונת דרכים שהסתיימה בתוצאות קשות (פציעה או חלילה מוות של המעורבים בה) גוררת חקירת משטרה שבסיומה, לעיתים, יוגש כתב אישום כנגד חלק מהמעורבים.

  כל תאונה היא מקרה פרטי

  חשוב לזכור ש’תאונת הדרכים’ אינה העברה עצמה, אלא אחת מתוצאותיה. לכן, קשה לכמת מראש את התוצאה המשפטית. חשיבות מכרעת יש לחקירת התאונה שמתנהלת בעקבות התאונה. אם נמצא שהתאונה נגרמה עקב עבירת תנועה (אי ציות לרמזור או תמרור, חציה של קו הפרדה, נהיגה בשכרות, עקיפה מסוכנות מימין, נסיעה נגד כיוון התנועה וכו’) תוטל עליו אחריות משפטית והוא צפוי לעמוד לדין. זה המקום לציין שבמידה ובתאונה יש נפגעים או חלילה הרוגים סעיף האישום לא יהיה עבירת התנועה עצמה אלא ישקף את הנזק שגרמה. למשל, במידה ועקב אי ציות לתמרור עצור, רכב פרץ לצומת בלי לתת זכות קדימה, פגע חזיתית ברכב אחר ומעצמת הפגיעה הנהג הנפגע נהרג – כתב האישום יהיה גרימת מוות ברשלנות או אפילו הריגה (אם הנהג ביצע מספר עבירות במהלך שהוביל לתאונה ונהג תחת השפעה). תמיד עדיף להימנע מתאונות, אך אם כבר הייתם מעורבים בתאונת דרכים קשה, יש כמה דברים שחשוב לעשות. ראשית להזעיק סיוע רפואי ואת המשטרה ואם מצבכם מאפשר נסו להגיש בעצמכם סיוע ראשוני למי שנפגע.

  לא לעזוב את הזירה

  הטעות הכי גדולה שאפשר לעשות זה לעזוב את הזירה ולנסות לטשטש את העקבות. לא נכביר מילים על המשמעות המוסרית של התנהגות כזו, רק נציין שהתנהלות כזו מוסיפה לכם האשמה ב’פגע וברח’ וכמעט תמיד המשטרה תעלה על עקבות הרכב והנהג שפגעו. בנוסף, גם אם הנהג הפוגע עזב את הזירה עקב בלבול או פניקה מובנים, האקט הזה יכתים ויגדיר את כל ההליך המשפטי והפוך את ההתייחסות לתאונה כאל ‘תאונת פגע וברח’ . לכן, חשוב לחכות למשטרה ולתת בשטח גרסה מלאה, מומלץ כבר בשלב הזה ליצור קשר עם עורך דין שמתמחה בענייני תעבורה, כמו למשל עורך הדין אלעד פאר.

  ליצירת קשר

  השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר
   קידום עורכי דין קידום עורכי דין