ליווי, ייעוץ, ייצוג או סיוע?
אנו כאן עבורך, תמיד.

כל מה שרצית לדעת לגבי עו”ד הורדת נקודות

עו”ד הורדת נקודות הוא ערך דין לדיני תעבורה הבקי בשיטת הניקוד ומתמחה בעבירות תנועה, מסוג ברירת תשלום ומסוג העמדה לדין. הניקוד לכל עבירה ניתן, בהתאם לרמת המסוכנות של אותה עבירה. כאשר נהג מקבל דו”ח תנועה מסוג ברירת תשלום, בתשלום הקנס, האדם למעשה מודה כי ביצע את העבירה ומקבל על עצמו, את מרכיבי העונש של העיצום הכספי ורישום הנקודות בתיק האישי. בגלל שנקודות מצטברות, חשוב שלא לשלם כל דו”ח תנועה, מבלי לשאול שאלות ולברר את האסטרטגיה המשפטית הנכונה, בעזרת עו”ד הורדת נקודות המתמחה בכך.

צבירת נקודות

צבירה של עד 10 נקודות תעבורה במשך שנתיים לא גוררות ענישה נוספת. לאחר שנתיים בהם לא נרשמו נקודות נוספות, הנקודות יימחקו מהתיק. צבירה של בין 12 ל 22 נקודות בתוך שנתיים, מחייבת השתתפות בקורס נהיגה נכונה בסיסי, על מנת להמשיך ולהחזיק ברישיון נהיגה תקף. לאחר ההשתתפות בקורס, הנקודות יימחקו. צבירת 24 עד 34 נקודות מחייב את הנהג בקרוס נהיגה מתקדם. עורך דין מחיקת נקודות יכול לערער, בפני בית המשפט לתעבורה, על מתן הנקודות, כאשר השוטר שנתן את הדו”ח לא פעל על פי הנהלים החוקיים במהלך עבודתו או קיים ויכוח לגבי ביצוע העבירה כפי שנטען. 

תנאים לחידוש הרישיון

כפי שמסביר, עו”ד הורדת נקודות אלעד פאר, נהג שצבר למעלה מעשרים נקודות, תקופת הרישום של הניקוד, היא למשך 4 שנים. מי שצובר מעל 36 נקודות, באופן אוטומטי וללא צורך בהליך שיפוטי נוסף, הוא מוענש בפסילת הרישיון ל 3 חודשים. על מנת לחדש את הרישיון לאחר תקופת הפסילה, עליו לעבור מחדש את מבחן התיאוריה. צבירה של מעל 36 נקודות מוביל לפסילה של 9 חודשים. לחידוש הרישיון, הנהג נדרש לעבור בדיקה של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, מבחן תיאוריה וטסט מעשי.

עו”ד הורדת נקודות מקצועי ומנוסה

פעולות רבות בעת טיפול בעבירת תנועה נמצאת בסמכות קצין משטרה בלבד ובמידה ושוטר שאינו קצין, פעל שלא בסמכות, עורך דין מחיקת נקודות יכלול לטעון כי הנקודות ניתנו באופן שאינו חוקי ולכן דינם להימחק. במידה ואתם זקוקים למידע נוסף לגבי שיטת הניקוד או שאתם מתלבטים, אם לשלם דו”ח מהירות, כדאי לכם להתייעץ תחילה, עם עו”ד הורדת נקודות אלעד פאר המתמחה בתחום. התשלום ללא שיקול דעת על דו”ח, יכול לעלות לכם ביוקר בטווח הארוך ומומלץ לטפל בהם, עוד לפני שהניקוד מצטבר ומוביל לסנקציות חמורות.

Practice Areas

התמחות המשרד

דילוג לתוכן