ליצירת קשר

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  נהיגה בשכרות

  עורך דין נהיגה בשכרות

  לא לחינם נחשבת ‘נהיגה בשכרות’ לאחת העבירות החמורות בדיני התעבורה. קשה להתווכח עם מציאות סטטיסטית שמגלה כי חלק ניכר מתאונות הדרכים הקשות נגרמו כתוצאה מנהיגה בגילופין או תחת השפעת סמים. אחרי שזה נאמר חשוב לזכור שרוב הנהגים שמוצאים את עצמם עם כתב אישום על ‘נהיגה בשכרות’ או ‘נהיגה תחת משקאות משכרים’, לא היו מעורבים בתאונה וחלקם הגדול אפילו, לתפיסתם, לא הגזימו בשתייה ובסך הכול לגמו 2 כוסות יין בחתונה.

  נהיגה בשכרות היא עבירה פלילית

  זה המקום לציין שלמרות שבדרך כלל תיקים של נהיגה בשכרות נדונים בבתי הדין לתעבורה, המחוקק טרח להגדיר את העבירה כעבירה פלילית. יש מספר התייחסויות בחוק למצב של נהיגה בשכרות אך המקור המרכזי עליו מסתמכים כדי להעמיד לדין נהגים החשודים בנהיגה בשכרות הנו סעיף 169 ב’ בפקודת התעבורה בו נאמר באופן ברור שאינו משתמע לשני פנים: “לא ינהג אדם רכב בדרך או במקום ציבורי ולא יניעו אם הוא שיכור”.

  הנוסח הזה מותיר מעט מאוד תמרון במקרה של הרשעה, לכן הרבה מאוד תיקים של נהיגה בשכרות נסגרים בעסקת טיעון. גם בעסקאות טיעון לרוב התביעה לא תוותר על תקופה של ‘שלילת רישיון’, אך תקופת השלילה תהיה קצרה יותר מזו, שלרוב, גוזר בית הדין לתעבורה שהחוק מאפשר לו להשתמש בסנקציות חריפות כלפי נהג שהורשע בנהיגה בשכרות וזה כולל שלילת רישיון לפרק זמן של עד שנתיים, קנסות כספיים גבוהים, פסילת רישיון, מאסר על תנאי ואפילו מאסר בפועל.

  למצוא פגם בהליך

  כל זה אין פירושו שאין מה לעשות במקרה של כתב אישום על ‘נהיגה בשכרות’. עורך דין טוב לענייני תעבורה, כמו למשל עורך הדין אלעד פאר, יבחן את הראיות שבידי התביעה ולעיתים קרובות ימצא פגמים בהליך שנוהל על ידי המשטרה (בדיקת ינשוף שלא בוצעה נכון, פגם ברישום וכו’) שיאפשרו לו לנהל הגנה שתוביל לזיכוי. בנוסף, למרות החוק היבש יש לעיתים נסיבות מקילות ומצבים מיוחדים ועורך דין מנוסה שמצטיין בליטיגציה עשוי למצוא את אזנו של השופט כרויה. כמובן שגם במקרה שעורך הדין והלקוח מסכימים שהנתיב הכי נכון הוא נתיב של עסקת טיעון. השורה התחתונה של העסקה תלויה לא מעט בטיב עורך הדין וניסיונו.

  ליצירת קשר

  השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר
   מידע נוסף בנושא

   עורך דין לענייני נהיגה בשכרות

   נהיגה בשכרות איננה עבירת תנועה רגילה, זו לא נהיגה במהירות מעט מופרזת וגם לא אי ציות לתמרור כזה או אחר. זו נחשבת לאחת העבירות החמורות ביותר (למעט תאונות עם נפגעים) ולמעשה, היא עלולה להיחשב לעבירה פלילית לכל דבר. על כן רף הענישה בגין נהיגה בשכרות או תחת שימוש בסמים עשוי להיות גבוה. על מנת להתמודד עם אישום כבד מסוג זה חשוב להיוועץ עם עורך דין בעל ניסיון רב בתחום. עורך דין נהיגה בשכרות שיודע איך וכיצד לחלץ את הנהגים שרובם הגדול אנשים נורמטיביים, שלא היו מעורבים בתאונות קשות ועל פי תפיסתם לא הגזימו בשתייה.

   איך עורך דין נהיגה בשכרות יכול לעזור

   עורך דין המתמחה בדיני התעבורה יכול לעזור לנהגים הנאשמים בנהיגה תחת השפעת אלכוהול או סמים, על ידי שימוש בארגז כלים רחב. ראשית, מדובר בעורך דין בעל ניסיון רב בייצוג בבית המשפט לתעבורה וליטיגציה (הצגת טיעונים בבית המשפט). בנוסף, עורך הדין בוחן בשבע עיניים את נסיבות המקרה ומשתמש בכל העובדות, לרבות נסיבות מקילות, היסטוריה תעבורתית. כאשר עבודת המשטרה לא בוצעה בצורה נאותה ונפל רבב כזה או אחר, ניתן אף להגיש בקשה לפסילת תוצאות של בדיקות שכרות, לרבות ינשוף וכיוצא בזה.

   שוטרים רבים לא מתפעלים נכון את הציוד וגם התחזוקה שלו לעיתים לוקה בחסר. כאשר לא מולאו כל הפרוטוקולים כמו שצריך, בית המשפט עשוי להסכים עם הטענה כי לא ניתן לקבוע שבעצם בוצעה עבירה של נהיגה בשכרות. אכן, ישנם מצבים שבהם נסיבות המקרה אחרות. לעיתים יש צורך להגיע מול התביעה להסדר טיעון בהסכמת בית המשפט. עורך דין מנוסה יוכל לסייע בהשגת ענישה המינימלית, שהיא רחוקה מאוד מהעונשים המכסימליים הכבדים, שהשפוט עלול להשית על הנאשמים.

   עוד נהיגה בשכרות

   בספר החוקים ניתן למצוא מגוון רחב של עבירות תנועה, חלקן מינוריות, חלקן קשות ובהן גם כאלה שעלולות להוביל לפסילת רישיון (לצמיתות). עוד נהיגה בשכרות מסביר על המיוחד בעבירה של נהיגה בגילופין ומה ניתן לעשות אם נעצרתם על ידי שוטר ועניינכם צפוי להגיע לבית המשפט לענייני תעבורה.

   במידה ועומדים בפניכם אישומים של נהיגה בשכרות, עליכם לוודא שלצידכם האיש הנכון. משרד עו"ד אלעד פאר מתמחה בייצוג בכל עבירות התנועה ומאחוריו הצלחה מרובה בייצוג גם בעבירות נהיגה בשכרות. נותנים את המקסימום עבור הלקוחות על מנת שיוכלו להמשיך לנהוג, ולעשות זאת בבטיחות ובאחריות.

   המלצות על עו"ד נהיגה בשכרות

   על פי פקודת התעבורה, נקבע כי אדם לא ינהג ברכב כשהוא שיכור. כלומר, במידה ונהג נמצא אשם ומורשע בעבירה כזאת, רמת הענישה תהיה קשה וקרוב לוואי שנרצה להימנע ממנה. לכן, במידה ועל פי הנסיבות והתנאים אין מנוס מהרשעה, עורך הדין ימליץ לרוב על עסקת טיעון. בעסקה, אפילו אם תיקבע שלילה, היא תחול לתקופה קצרה יותר מכפי שמאפשר החוק בעניין זה. ויש לזכור כי שלילה בעבירת נהיגה בשכרות יכולה להתארך לשנתיים, לעיתים נהג עלול להגיע לפסילת רישיון ואף מאסר (על תנאי או אף בפועל). מסיבות אלה, מאוד חשוב להיעזר בעורך הדין שידע לייצג את הנהג בצורה נאותה ביותר ובמידת האפשר לפסול את הראיות מסיבות מנהלתיות ואחרות.

   נהיגה נגד החוק ואישום פלילי

   מעבר לסף שנקבע בחוק, שתייה משקה אלכוהולי אמורה לחייב אדם שלא לעלות לכביש כנהג. עבירה מסוג זה נחשבת לחמורה, שכן סיכויו של נהג בגילופין להיות מעורב בתאונה גבוהים יחסית. משקות אלכוהוליים פוגעים בכושר השיפוט, אולם גם אנשים נורמטיביים לחלוטין שותים מפעם לפעם באירוע כזה או אחר ואחר כך נוהגים. בחוויה הסובייקטיבית, קשה להעריך את הסיכון.

   זוהי אחת העברות המיוחדות, שכן היא מעמידה לא מעט נהגים שמעולם לא עברו עבירות קשות, בפני אישום פלילי. נאמר שוב – נהיגה תחת אלכוהול נחשבת לעבירה פלילית. אפילו אם לא מדובר בנהג שהוא שתיין כרוני וכאשר מדובר על מי ששתה כוס או שתיים באירוע, העבירה תהה חמורה כמו אצל מי ששתה הרבה יותר מזה.

   עוד נהיגה בשכרות עם מקסימום תוצאות ללקוח

   מחפשים את עורך הדין שייצג אתכם או את ילדיכם בעבירת תנועה ובפרט בשל נהיגה בשכרות? משרד עו"ד אלעד פאר בעל ניסיון רב, מיומנות בליטיגציה ומקסימום תוצאות ללקוח. פסקי הדין בתיקים שניהל וכל העובדות מדברות בעד עצמן. עבירות תנועה אינן משחק ילדים. להתמודדות עם אישומי נהיגה בשכרות וכל עבירת תנועה חמורה אחרת, לרשותכם משרד עו"ד אלעד פאר. ניסיון שמדבר בעד עצמו.

   האם ניתן להיחלץ מאישום נהיגה בשכרות

   באם עומדים בפניכם דיונים ואישום בבית המשפט, על נהיגה בשכרות או תחת השפעת סמים משכרים, דעו שהתוצאה לא קבועה מראש. זה לא "משחק מכור". לא תמיד המשטרה מבצעת את תפקידה באחריות ובמיומנות הנדרשת. עורך דין שבודק היטב את הנסיבות ואת מאפייני האירוע, יוכל להציף את המקרים שבהם ישנה בעיה. למשל אם יש ספק בכך שמכשיר מדידת האלכוהול בנשימה היה מכוייל. לעיתים התוצאה מרמזת על ממצא גבולי או שהמתקן "ינשוף" לא נוקה היטב ולפי הנהלים לפני השימוש. אם השופט משתכנע כי נפל פגם בעבודת המשטרה, יש והאישום ייפול בלא כלום. יחד עם זאת, לא ניתן לחלץ כל נהג שמואשם בשכרות במצב נהיגה, כפטור בלא כלום. עורך הדין שמנוסה מספיק ידע מתי ניתן לגשת לכלי שנקרא עסקת טיעון. נהג שמורשע ללא עסקת טיעון או בעסקה לא מוצלחת עלול להישלח למאסר. פסילת רישיון או מאסר על תנאי גם הם עונשים שבית המשפט לא מהסס להטיל. תפקידו של עורך הדין הוא להשיג את הטוב ביותר עבור הלקוח בהתאם לנסיבות. לאפשר לנהג לקבל בחזרה את הרישיון, לאחר שלמד את הלקח.

   עורך דין תעבורה נהיגה בשכרות

   קבלו כמה עובדות חשובת: נהיגה בשכרות עלולה להוביל לפסילת רישיון ולעיתים אף למאסר על תנאי או למאסר בפועל. אם זה נשמע חמור, זו אכן המציאות שכן נהיגה בגילופין זו לא עוד עבירת תנועה. מדובר בעבירה פלילית, עובדה שעלולה לסבך קשות גם אנשים נורמטיביים לחלוטין. יחד עם זאת, לא כל מי שעומד בפני אישום מסוג זה יכול לדעת מראש מה תהיה התוצאה ומה יקבע השופט. חשוב מאוד שמי שייצג את הנהג יהיה עורך דין תעבורה נהיגה בשכרות. בארגז הכלים של עורך הדין שבקיא בטיעונים בפני בית המשפט ובחוקי התעבורה, אפשרויות שונות להתמודד עם המצב.

   שלילת רישיון נהיגה בשכרות

   במצבים קיצוניים של נהיגה פרועה או עם נפגעים, נהיגה בשכרות עלולה להביא למאסר על תנאי (ואף למאסר בפועל). יחד עם זאת, בהתאם לנסיבות עלול בית המשפט להחליט על עונש אחר, קשה למדי בפני עצמו – שלילת רישיון נהיגה בשכרות. הדבר נובע לאו דווקא מהעובדה שנהג היה מעורב בתאונה אלה בשל דרגת החומרה שמיחסים בישראל לעבירות תנועה מסוג זה.

   שלילת רישיון נהיגה בשכרות – האם הרישיון שלי בסכנה

   ראוי כי כל נהג שעולה על הכביש ינהג באחריות, אבל בחיים לא הכל מתנהל לפי התכנון או הכוונה. נהיגה בשכרות, למרות שהיא עבירת תנועה שנחשבת לחמורה ביותר, היא גם יחסית נפוצה. בית המשפט מתייחס לנהיגה בשכרות כעבירה פלילית.  יחד עם זאת, המציאות מראה כי נהיגה בהשפעת אלכוהול או סמים משכרים מבוצעת לעיתים על ידי אנשים נורמטיביים שרבים מהם נוהגים על פי רוב בצורה זהירה ביותר.

   אם נעצרתם על ידי שוטר ובדיקת השכרות מצאה כי נהגתם בהשפעת אלכוהול, עליכם להתייעץ עם עורך דין. מעצם העובדה שנהגתם בגילופין, עדיין לא ניתן לדעת מראש האם רישיונכם יישלל בוודאות. במקרים מסוימים, הרישיון יישלל לתקופה של שנתיים או אפילו ייפסל. אולם, יש להביא בחשבון את נסיבות המקרה. עורך הדין שלכם יבדוק היטב איך הגיעה המשטרה למסקנה כי נהגתם בשכרות. בדיקת הנשיפה או כל בדיקה אחרת שנעשתה ותובא לבית המשפט, כל זה ייבדק היטב על ידי עורך הדין.

   במקרים שונים עורך הדין יוכל לפסול את הראיות, משום שנפל בהם פגם. כבר היו דברים מעולם ואם שוטר זה או אחר התרשל, הרי שרמת האלכוהול בדמו של הנאשם בעת הנהיגה מוטלת בספק. זאת ועוד, אפילו אם יודה הנהג ובבירור בית המשפט יחליט כי הוא אשם, ניתן להגיע לעסקת טיעון טרום הרשעה. באמצעות עסקת טיעון ניתן להפחית, לעיתים במידה בלתי מבוטלת, את רמת העונש. למשל לקצר בצורה דרמטית את השלילה של הרישיון ולמנוע פסילה. חוששים משלילת רישיון עקב עבירת תנועה חמורה או בשל נהיגה בשכרות? פנו בהקדם למשרד עו"ד אלעד פאר.

   נהיגה בשכרות עורך דין

   עבירות תנועה הן מסוג העבירות שכל נהג חוטא בהן מפעם לפעם. לרוב, העבירות נחשבות לקלות והן תוצאה של העומס בכבישים ונסיבות אחרות. אולם נהיגה בשכרות נחשבת למצב מיוחד וזו לא עוד עבירת תנועה. אפילו אם הנהג כלל לא היה מעורב בתאונה אלא רק נעצר לבדיקה שגרתית על ידי שוטר תנועה, המשמעות דרמטית. זוהי עבירת תנועה שאמנם נידונה בבית המשפט לתעבורה אך היא גם עבירה פלילית לכל דבר ועניין. זו הסיבה שלא פונים לעורך דין מזדמן לטיפול בתיק שכזה. נהיגה בשכרות עורך דין צריך להיות מומחה בדיני תעבורה ובעל ניסיון רב בייצוג נהגים שהואשמו בעבירה כזאת.

   עורך דין שכרות

   אילו עונשים עלול להטיל בית המשפט על נהגים שנמצאו כנוהגים תחת השפעת אלכוהול? עורך דין וותיק בתחום זה מסביר כי בית המשפט יביא בחשבון את הנסיבות, את בדיקת הנשיפה או בדיקת הדם שנועדו להעריך את רמת השכרות (כמות אלכוהול בדם). העונשים שיכול בית המשפט להטיל כוללים שלילת רישיון לתקופה קצרה או אף לשנתיים. פסילת רישיון לצמיתות, על בסיס עבירת תנועה ועבירות קודמות. מאסר על תנאי או אף מאסר בפועל.

   גם אם נתאר מצב לא כל כך נדיר, שבו בית המשפט מבקש להטיל על הנהג שלילת רישיון לתקופה ארוכה, יש מה לעשות. לעורך הדין הבקיא בתחום זה אסטרטגיות שונות שהוא יכול להפעיל, לרבות ערעור מהימנות תוצאות הבדיקה. אך זה כמובן לא הכל. בכלים של ליטיגציה (מיומנות הייצוג וטיעון  בפני בית משפט) ניתן להגיע לעסקת טיעון שתפחית את העונש המוטל בגין העבירה.

   נהיגה בשכרות עורך דין עם ניסיון

   אם שמעתם כי פסקי הדין בעבירות תנועה מסוג נהיגה בשכרות הם קשים, אל תרימו עדיין ידיים. זכותכם לקבל ייצוג משפטי מקצועי ביותר, מעורך דין שבקיא בייצוג בכל עבירות התנועה ובעל ניסיון רב בייצוג נהגים שנהגו בהשפעת אלכוהול. משרד עו"ד אלעד פאר יעמוד לימינכם, עם שלל כלים משפטיים על מנת שתוכלו לקבל את הרישיון בחזרה. ולא פחות חשוב, לכל הנהגים נאחל – נוהגים באחריות!

   קידום עורכי דין קידום עורכי דין
   נגישות