ליצירת קשר

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  מחיקת נקודות

  אחד הדברים שמאפיינים את תחום דיני התעבורה הוא ‘שיטת הנקודות’, מדובר במנגנון שמאפשר לזהות ‘עברייני נהיגה מועדים’ ומשמש אינסנטיב לנהיגה זהירה. נהג שכבר צבר נקודות ויודע שבפעם הבאה הוא יאלץ לבצע קורס נהיגה מונעת או להיפרד מרישיון הנהיגה, יהיה זהיר וקשוב יותר. האם השיטה הזו אפקטיבית? עבור נהגים מסוימים כנראה שכן, אך לאור העובדה שיש לא מעט נהגים שצוברים נקודות חובה כאילו אין מחר, היא גם רחוקה מלהיות מושלמת.

  כל עבירה והנקודות שלה

  מאחר שלא כל עבירות התנועה חמורות באותה מידה גם חלוקת הנקודות אינה אחידה. עבור עבירות קלות, כמו למשל ביצוע פניה ללא איתות יסתכמו ב-2 נקודות חובה ואילו עבירות חמורות כמו מעבר באור אדום יסתכמו ב-10 נקודות חובה, כאשר באמצע יש מדרג שלם. נהג שצבר 12 נקודות חובה יידרש לעבור קורס נהיגה מונעת, צבירה של עוד נקודות תוביל לסנקציות נוספות ובהן שלילה של הרישיון ועבור נהגים חסרי תקנה שהצליחו לצבור 72 נקודות גם פסילה של הרישיון. חשוב לומר, שנהגים שהבינו את המסר ששיטת הנקודות מסמנת להם, יכולים להתעשת להקפיד על קלה כחמורה ובצידה ובמשך שנתיים לא צברו נקודות חדשות, הנקודות הישנות ימחקו. חלק מהדרך של ‘שיטת הנקודות’ לעודד נהיגה זהירה היא צבירת פז”ם חיובי ללא נקודות שמאפשר את איפוס התיק של הנהג . כאן המקום לציין שמלבד צבירה של פז”ם חיובי ניתן ‘למחוק נקודות’ גם בדרך אקטיבית. אך בשביל זה צריך לפנות למסלול משפטי ולהיעזר בשירותיו של עורך דין שמתמחה בדיני תעבורה, כמו למשל עורך הדין אלעד פאר.

  עו”ד כמה נקודות למחשבה

  יש אפשרות לבקש המרת נקודות באזהרה, את הבקשה הזו ניתן להפנות כבר לשוטר שעיכב אתכם ורושם לכם את הדו”ח. במידה ואתם נהגים עם ותק של יותר מ-7 שנים הכביש, העבירה אינה נחשבת חמורה, אין לכם נקודות על עבירה דומה בתוקף והודאתם בביצוע העבירה השוטר בהחלט עשוי להתחשב ולפטור אתכם באזהרה בלבד. פניה דומה ניתן לבצע למרכז לפניות נהגים (קחו בחשבון שבמרכז הרף גבוה יותר). אפשרות נוספת היא בקשה להישפט, ההמלצה היא ללכת למהלך כזה רק אחרי שעורך דין שמתמחה בתעבורה עבר על התיק ומצא שיש סיכוי למחיקת נקודות.

  ליצירת קשר

  השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר
   קידום עורכי דין קידום עורכי דין