ליצירת קשר

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  מחיקת נקודות

  אחד הדברים שמאפיינים את תחום דיני התעבורה הוא ‘שיטת הנקודות’, מדובר במנגנון שמאפשר לזהות ‘עברייני נהיגה מועדים’ ומשמש אינסנטיב לנהיגה זהירה. נהג שכבר צבר נקודות ויודע שבפעם הבאה הוא יאלץ לבצע קורס נהיגה מונעת או להיפרד מרישיון הנהיגה, יהיה זהיר וקשוב יותר. האם השיטה הזו אפקטיבית? עבור נהגים מסוימים כנראה שכן, אך לאור העובדה שיש לא מעט נהגים שצוברים נקודות חובה כאילו אין מחר, היא גם רחוקה מלהיות מושלמת.

  כל עבירה והנקודות שלה

  מאחר שלא כל עבירות התנועה חמורות באותה מידה גם חלוקת הנקודות אינה אחידה. עבור עבירות קלות, כמו למשל ביצוע פניה ללא איתות יסתכמו ב-2 נקודות חובה ואילו עבירות חמורות כמו מעבר באור אדום יסתכמו ב-10 נקודות חובה, כאשר באמצע יש מדרג שלם. נהג שצבר 12 נקודות חובה יידרש לעבור קורס נהיגה מונעת, צבירה של עוד נקודות תוביל לסנקציות נוספות ובהן שלילה של הרישיון ועבור נהגים חסרי תקנה שהצליחו לצבור 72 נקודות גם פסילה של הרישיון. חשוב לומר, שנהגים שהבינו את המסר ששיטת הנקודות מסמנת להם, יכולים להתעשת להקפיד על קלה כחמורה ובצידה ובמשך שנתיים לא צברו נקודות חדשות, הנקודות הישנות ימחקו. חלק מהדרך של ‘שיטת הנקודות’ לעודד נהיגה זהירה היא צבירת פז”ם חיובי ללא נקודות שמאפשר את איפוס התיק של הנהג . כאן המקום לציין שמלבד צבירה של פז”ם חיובי ניתן ‘למחוק נקודות’ גם בדרך אקטיבית. אך בשביל זה צריך לפנות למסלול משפטי ולהיעזר בשירותיו של עורך דין שמתמחה בדיני תעבורה, כמו למשל עורך הדין אלעד פאר.

  עו”ד כמה נקודות למחשבה

  יש אפשרות לבקש המרת נקודות באזהרה, את הבקשה הזו ניתן להפנות כבר לשוטר שעיכב אתכם ורושם לכם את הדו”ח. במידה ואתם נהגים עם ותק של יותר מ-7 שנים הכביש, העבירה אינה נחשבת חמורה, אין לכם נקודות על עבירה דומה בתוקף והודאתם בביצוע העבירה השוטר בהחלט עשוי להתחשב ולפטור אתכם באזהרה בלבד. פניה דומה ניתן לבצע למרכז לפניות נהגים (קחו בחשבון שבמרכז הרף גבוה יותר). אפשרות נוספת היא בקשה להישפט, ההמלצה היא ללכת למהלך כזה רק אחרי שעורך דין שמתמחה בתעבורה עבר על התיק ומצא שיש סיכוי למחיקת נקודות.

  מחיקת נקודות תעבורה

  מחיקת נקודות עבירות תנועה

  עו”ד מחיקת נקודות עבירות תנועה הוא ערך דין לדיני תעבורה הבקי בשיטת הניקוד ומתמחה בעבירות תנועה, מסוג ברירת תשלום ומסוג העמדה לדין. הניקוד לכל עבירה ניתן, בהתאם לרמת המסוכנות של אותה עבירה. כאשר נהג מקבל דו”ח תנועה מסוג ברירת תשלום, בתשלום הקנס, האדם למעשה מודה כי ביצע את העבירה ומקבל על עצמו, את מרכיבי העונש של העיצום הכספי ורישום הנקודות בתיק האישי. בגלל שנקודות מצטברות, חשוב שלא לשלם כל דו”ח תנועה, מבלי לשאול שאלות ולברר את האסטרטגיה המשפטית הנכונה, בעזרת עו”ד מחיקת נקודות עבירות תנועה המתמחה בכך.

  צבירת נקודות

  צבירה של עד 10 נקודות תעבורה במשך שנתיים לא גוררות ענישה נוספת. לאחר שנתיים בהם לא נרשמו נקודות נוספות, הנקודות יימחקו מהתיק. צבירה של בין 12 ל 22 נקודות בתוך שנתיים, מחייבת השתתפות בקורס נהיגה נכונה בסיסי, על מנת להמשיך ולהחזיק ברישיון נהיגה תקף אחרת אפשר להגיע למצב של פסילת רישיון בגלל נקודות. לאחר ההשתתפות בקורס, הנקודות יימחקו. צבירת 24 עד 34 נקודות מחייב את הנהג בקרוס נהיגה מתקדם. עורך דין מחיקת נקודות יכול לערער, בפני בית המשפט לתעבורה, על מתן הנקודות, כאשר השוטר שנתן את הדו”ח לא פעל על פי הנהלים החוקיים במהלך עבודתו או קיים ויכוח לגבי ביצוע העבירה כפי שנטען.

  תנאים לחידוש הרישיון

  כפי שמסביר, עו”ד מחיקת נקודות עבירות תנועה אלעד פאר, נהג שצבר למעלה מעשרים נקודות, תקופת הרישום של הניקוד, היא למשך 4 שנים. מי שצובר מעל 36 נקודות, באופן אוטומטי וללא צורך בהליך שיפוטי נוסף, הוא מוענש בפסילת הרישיון ל 3 חודשים. על מנת לחדש את הרישיון לאחר תקופת הפסילה, עליו לעבור מחדש את מבחן התיאוריה. צבירה של מעל 36 נקודות מוביל לפסילה של 9 חודשים. לחידוש הרישיון, הנהג נדרש לעבור בדיקה של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, מבחן תיאוריה וטסט מעשי.

  עו”ד מחיקת נקודות עבירות תנועה מקצועי ומנוסה

  פעולות רבות בעת טיפול בעבירת תנועה נמצאת בסמכות קצין משטרה בלבד ובמידה ושוטר שאינו קצין, פעל שלא בסמכות, עורך דין מחיקת נקודות יכלול לטעון כי הנקודות ניתנו באופן שאינו חוקי ולכן דינם להימחק. במידה ואתם זקוקים למידע נוסף לגבי שיטת הניקוד או שאתם מתלבטים, אם לשלם דו”ח מהירות, כדאי לכם להתייעץ תחילה, עם עו”ד מחיקת נקודות עבירות תנועה אלעד פאר המתמחה בתחום. התשלום ללא שיקול דעת על דו”ח, יכול לעלות לכם ביוקר בטווח הארוך ומומלץ לטפל בהם, עוד לפני שהניקוד מצטבר ומוביל לסנקציות חמורות.

  ליצירת קשר

  השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר
   קידום עורכי דין קידום עורכי דין
   נגישות