ליצירת קשר

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  ייעוץ לפני חקירה

  הרבה אנשים מחמיצים את העובדה שעבירות נהיגה חמורות הן עבירות פליליות לכל דבר. העובדה שהגוף החוקר הוא משטרת התנועה ושהערכאה המשפטית הנה בית משפט לענייני תעבורה לא צריכה לטשטש את זה. כמו כל עבירה פלילית אחרת גם עבירת תנועה חמורה עשויה לגרור סנקציות כבדות במקרה של הרשעה וזה כולל מאסר בפועל. בשונה מעבירת תנועה רגילה שלרוב תיגמר בברירת קנס עבירת תנועה חמורה כמו נהיגה תחת השפעת סמים, נהיגה בשלילה או עבירה שהובילה לתאונת דרכים קשה עשויה להיות הליך ארוך שאחת התחנות המרכזיות והמשמעותיות בו הנה ‘חקירת משטרה’.

  אין הזדמנות שניה

  הרבה אנשים שמקבלים הזמנה לחקירת משטרה עקב עבירת תנועה לא באמת ערים למשמעות ולפוטנציאל ההסתבכות שחקירה כזו מזמנת. הם נוטים לראות בה מטרד ותו לא. בפועל, התנהלות לא נכונה בחקירת משטרה עלולה לייצר כדור שלג ולהוביל לשלילת רישיון, פסילת רישיון וכמו שהזכרנו קודם אפילו עונש מאסר בפועל. לכן ההמלצה הגורפת היא בכל מקרה של בו זומנתם לחקירת משטרה בעקבות ביצוע עבירת תנועה או חשד לביצוע עבירת תנועה, היא להיוועץ עם עורך דין מומחה בדיני תעבורה, כמו למשל עורך הדין אלעד פאר. עורך דין כזה יעבור על התיק, יבחן את הראיות ויסביר לכם את כל המשמעויות והתרחישים האפשריים. בנוסף, הוא ייעץ לכם כיצד לנהוג בחקירה ובמקרה הצורך יהיה נוכח יחד אתכם בחקירת המשטרה כדי לוודא שזכויותיכם לא נפגעות. בשורה התחתונה הגרסה שתמסרו בחקירת המשטרה היא גם הגרסה שתתקבע. אין כאן ‘הזדמנות שניה’, לכן על תוותרו על ייעוץ לפני חקירה עם עורך דין שמומחה בתחום.

  להיזהר מהדיסוננס הקוגניטיבי

  באופן אירוני הסיבה שהרבה מאוד אנשים נורמטיביים מוותרים על ייעוץ לפני חקירה ועל ייצוג של עורך דין במהלכה נובעת דווקא מכך שהם בטוחים בחפותם ומשוכנעים שאין להם מה להסתיר, ושאם ‘יצטיידו’ בעורך דין זה יראה כאילו הם אשמים (הרבה פעמים החוקרים עצמם מציפים את הנקודה הזו בפני אנשים שתוהים אם כדאי להם להתייעץ עם עורך דין) למרבה הצער מדובר בטעות שעלולה לעלות ביוקר וזו דוגמה מעולה למנגנון הדיסוננס הקוגניטיבי שגורם לנו לעשות טעויות. נסכם: גם אם אתם משוכנעים שנהגתם כשורה (תרתי משמע) ואתם סבורים שיש לכם דרך להוכיח את זה, אל תוותרו על ייעוץ לפני חקירה במקרה של חשד לעבירת תנועה חמורה.

  ליצירת קשר

  השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר
   קידום עורכי דין קידום עורכי דין
   נגישות